6 czerwca 2016 Udostępnij

Liczy się treść, ale przepustką do sukcesu jest forma cz I

Dotacje dla firm dają nam możliwość rozwoju swojej działalności i obecnie cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się jak można napisać wniosek, by pokonać konkurencję?

Przygotowywanie dobrego wniosku na pewno wymaga czasu i wysiłku. Należy dowieść w takim wniosku, że nasz projekt będzie odpowiadał przepisom i dzięki temu będzie można starać się o uzyskiwanie odpowiedniego finansowego wsparcia. Coraz więcej instytucji daje nam obecnie możliwość składania wniosków przez internet co na pewno będzie zdecydowanym ułatwieniem i tym samym złożenie wniosku będzie łatwiejsze. Wniosek musi być oceniany formalnie oraz merytorycznie.

Właściwy wybór

Musimy pamiętać, że ogłaszane są różne konkursy. Jeśli chcemy uzyskiwać dotacje to trzeba przygotowywać takie wnioski, które będą dopasowane do konkretnego programu. Jeśli nie będziemy mieli wniosku dobrze dopasowanego to tak naprawdę już na starcie będzie on odrzucony. Doświadczenie pokazuje nam, że wiele wniosków jest odrzucanych właśnie dlatego, że nie będą spełniać merytorycznych kryteriów. Dlatego można o radę pytać w specjalnych punktach informacyjnych, ponieważ tam bezpłatnie będziemy uzyskiwać wsparcie dopasowane do danego przedsięwzięcia.

Wsparcie może mieć różne opcje.

rodzaje wsparcia z Unii Europejskiej Można decydować się na kupowanie maszyn, urządzeń czy innych środków trwałych. Kluczem do oceny projektu będzie to czemu mają służyć takie zakupu. Warto sprawdzić dokładnie jakie dokumenty są do danego projektu koniecznością. Jeśli te kwestie będziemy w stanie sprawdzić możemy być pewni, że będziemy mogli skutecznie starać się o uzyskanie dofinansowania. niektóre dokumenty, które będą kluczowe będziemy mieli dostępne dopiero w momencie, gdy ogłoszony będzie nabór.

To ważne, ponieważ wtedy będzie można poszczególne kwestie odpowiednio sprawdzić, by przygotować taki wniosek, który rzeczywiście zostanie przyjęty i uda się nam uzyskać dofinansowanie. Tak naprawdę jest więc wiele takich elementów, na które trzeba zwracać uwagę i które mają istotne znaczenie dla osób, które będą starać się o uzyskiwanie dotacji. jeśli będziemy orientować się bardzo dobrze w warunkach konkursu to możemy oczekiwać, że będziemy mieli większe szanse na przygotowanie takiego wniosku, który zostanie przyjęty.