
Stanowisko prezesa Koena Lenaertsa w sprawie równości płci w TSUE
W wywiadzie Prezes Koen Lenaerts omawia wprowadzenie w rozporządzeniu 2015/2422 zmieniającym Statut Trybunału motywu 11. Mówi o potrzebie bardziej globalnego przestrzegania parytetu w TSUE.
Aby pójść dalej:
- Tekst motywu 11 rozporządzenia 2015/2422
Niezwykle istotne jest, aby w Sądzie Pierwszej Instancji przestrzegany był parytet płci. Aby osiągnąć ten cel, częściowe odnowienia składu Sądu powinny być organizowane w taki sposób, aby rządy państw członkowskich stopniowo zaczęły proponować dwóch sędziów przy tym samym częściowym odnowieniu składu Sądu, w celu dokonania wyboru jednej kobiety i jednego mężczyzny, pod warunkiem że spełnione zostaną warunki i procedury określone w Traktatach.
- TSUE gr.ch. 1 marca 2011 r., Test purchase C-236/09 ECLI:EU:C:2011:100, por. komentarz online Marie-Laure Basilien-Gainche, Gender Discrimination and the Calculation of Insurance Premiums, Combats pour les droits de l'homme (CPDH) Zdjęcie członków Sądu Najwyższego USA. Trzy kobiety zasiadające w Sądzie Najwyższym to: Ruth Bader Ginsburg, (od 1993 r. mianowana przez Billa Clintona), Sonia Sotomayor (od 2009 r. mianowana przez Baracka Obamę), Elena Kagan, (od 2010 r. mianowana przez Baracka Obamę)
- Zdjęcie członków TSUE według stanu na dzień 1 października 2016 r. Obecnie w TSUE zasiada 5 kobiet spośród 28 sędziów oraz 2 kobiety rzeczników generalnych.
- Specjalne sprawozdanie Toute l'Europe z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Kobiet, zawierające infografikę na temat równości płci w UE Tablica wyników nierówności płci we Francji opracowana przez Observatoire de la Parité (styczeń 2017 r.)
Opracowanie materiałów edukacyjnych na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych
VMedia społecznościowe stanowią integralną część Internetu. Niezależnie od tego, czy chodzi o informacje, czy też o przeglądanie i nawiązywanie kontaktów, istnieje wiele różnych narzędzi i innych narzędzi, które są wykorzystywane w codziennym życiu, a czasami są uważane za...
VOgólny zakres modułu szkoleniowego "Etyczne i solidarne finanse i zasoby" to trzeci i ostatni moduł programu szkoleniowego, który koncentruje się na ekonomii społecznej i solidarnej w dobie neoliberalnej zmiany modelu gospodarczego. Odniesiono się w nim do środków finansowych...
VInstytut Rozwoju Przedsiębiorczości prezentuje końcowy produkt intelektualny projektu ProBM2, który jest ostatnim produktem oczekiwanym w ramach partnerstwa strategicznego ProBM2. Jest to inicjatywa wspierana przez ekspertyzę 6 organizacji europejskich. Końcowy rezultat intelektualny...