20 sierpnia 2022 Udostępnij

Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?

Czy przedsiębiorczości można się nauczyć? Kto jest odpowiednią osobą, aby nauczyć kogoś, jak być przedsiębiorcą? Odpowiedzi na te pytania są istotne dla każdego młodego aspirującego przedsiębiorcy, który chce odnieść sukces. Opinie jednak różnią się w zależności od osoby, którą możesz zapytać.

Rzeczy, których można lub nie można się nauczyć

Według niektórych osób umiejętności w zakresie przedsiębiorczości można nauczyć się na wyższych uczelniach i w szkołach średnich. Inni uważają, że przedsiębiorczości mogą uczyć ludzi tylko inni przedsiębiorcy, którzy mają praktyczne doświadczenie na tym polu. I wreszcie są ludzie, którzy uważają, że przedsiębiorczość nie może być nauczana przez kogoś. Jest to coś, czego każdy przedsiębiorca może się nauczyć tylko w trakcie jej wykonywania. I wciąż pozostaje pytanie. Czy przedsiębiorczości można się nauczyć?

Jeśli spojrzeć na sprawę ze sferycznego punktu widzenia, to zauważymy, że pojęcie przedsiębiorczości dzieli się na różne etapy. I chociaż przedsiębiorczość, jako całość, może nie być łatwa lub możliwa do nauczenia, to niektóre etapy mogą być:

  • Etap Pomysłu. Aby być przedsiębiorcą musisz mieć pomysł, na którym będziesz mógł się oprzeć. Oryginalny pomysł, który będzie rodził Twoją firmę. I nikt nie może nauczyć Cię jak myśleć i wprowadzać innowacje. Pomysł będzie musiał być czymś, co wymyślisz sam.
  • Stworzenie biznesplanu to drugi etap. Potrzebujesz finansowania, a odpowiedni biznesplan będzie mógł Ci je zapewnić. Teraz ten etap może być nauczany. Wydziały biznesowe w college'ach i uniwersytetach na całym świecie mają zajęcia, które koncentrują się na nauczaniu przyszłych biznesmenów i bizneswoman, jak tworzyć udane plany biznesowe.
  • Zakładaniefirmy, po otrzymaniu finansowania jest kolejnym etapem. To jest, gdzie rzeczy stają się trochę trudne. Chociaż sposób, w jaki będziesz wybierał swoich pracowników może być zgodny z pewnym schematem, potrzebujesz również, co przedsiębiorcy nazywają, krytycznego sposobu myślenia. Szczegóły będą oparte na oryginalnym pomyśle, jak również na przyszłości, którą wizualizujesz, dla swojego biznesu. Nikt nie może nauczyć Cię jak myśleć i oceniać w oparciu o potrzeby Twojej firmy, ponieważ nikt nie zna ich oprócz Ciebie.
  • Na koniec mamy etap ewolucji. Stworzyłeś swój biznesplan. Zdobyłeś potrzebne fundusze i zatrudniłeś swoich pracowników. Teraz nadszedł czas, aby wprowadzić swoje pomysły w życie i zacząć je rozwijać i tu właśnie pojawia się kreatywność. Umiejętności kreatywnych nie da się nauczyć w klasie. Zdobywa się je poprzez doświadczenie i procesy twórczego myślenia. Nie można nauczyć się innowacyjności i przedsiębiorczości, kiedy pracuje się przy biurku. Trzeba badać rzeczy, używać wyobraźni, kwestionować założenia i łączyć informacje, aby osiągnąć najlepszy wynik.

Niektórych umiejętności przedsiębiorczych można się nauczyć, a innych nie. "Kluczowym czynnikiem jest motywacja". Nauczyciele muszą być zmotywowani, aby nauczyć uczniów ważnych części przedsiębiorczości, a uczniowie muszą być zmotywowani, aby zrozumieć znaczenie umiejętności przedsiębiorczych i nauczyć się ich. "Przedsiębiorczości można, częściowo, nauczyć". Ale bez wyobraźni, innowacji i pragnienia poznania nieznanego ludzie nie będą w stanie stać się prawdziwymi przedsiębiorcami.