15 czerwca 2016 Udostępnij

Fundusze Europejskie na założenie firmy

Fundusze Europejskie to dla wielu osób istotne wsparcie, które da nam możliwość uzyskania dofinansowania na własną działalność. Jeśli mamy pomysł na biznes to warto o unijne środki się starać, ponieważ dzięki nim uda się nam wystartować ze swoją firmą.

Są one dostępne w formie dotacji albo pożyczek. Poza wsparciem finansowym będzie można także korzystać ze szkoleń, porad przy prowadzeniu firmy. Firma dla młodych… Jeśli nie mamy jeszcze 30 lat i nie będziemy pracować można myśleć o dofinansowaniu na własny biznes. Na początek trzeba jednak poważnej analizy własnych możliwości i predyspozycji.

Na tej podstawie należy opracować indywidualny plan działania. Z pakietu dostępnych działań wybierać będzie można takie, które okażą się najlepsze. Będzie można korzystać z pomocy doradców zawodowych w szukaniu pracy. Jednym z elementów pakietu są dotacje na otwarcie w formie środków finansowych. Można wtedy otrzymać szkolenie doradztwo a także pomoc na początku działania w formie finansowej. Można także szukać takiego wsparcia już po ukończeniu 30 roku życia, ponieważ tego typu programy są obecnie mocno zróżnicowane i na pewno uda się coś odpowiedniego dla siebie wybrać.

Warunki dofinansowania są różne w zależności od województwa. Podstawowe zasady są takie same. Kluczowa sprawa będzie związana z tym czy pracujemy. Programy wspierać mają bowiem takie osoby, które zawodowo nie są aktywne i tym samy potrzeba będzie ich wsparcia, które pobudzi do działania młode osoby. Jeśli nie ma szans na uzyskiwanie dofinansowania to bardzo możliwe, że pojawi się możliwość uzyskania wsparcia w postaci pożyczki, która będzie zwrotna, ale nisko oprocentowana. Podstawowe kwoty jakie obecnie można uzyskiwać to najczęściej 20 tysięcy złotych.

Pożyczki zaś są wyższe i ich wielkość różnić się może od województwa. Firma innowacyjna Jeszcze inne możliwości się pojawiają w momencie gdy mamy jakiś innowacyjny pomysł na biznes. W takiej sytuacji można szukać dodatkowego wsparcia i często te środki jakie będzie można uzyskać będą również wyższe. Małe firmy, które przechodzą okres preinkubacji i dobrze rokują najczęściej mogą liczyć na duże wsparcie finansowe, które ułatwi następnie rozwinięcie takiej działalności.

pożyczka europejska

Platformy startowe dla nowych pomysłów dają możliwość tworzenia oraz rozwoju startupów. Dostępne programy są zróżnicowane i warto sprawdzać jak one funkcjonują, by szukać dla siebie zadowalającego wsparcia finansowego czy technicznego, które ułatwi nam rozpoczęcie i rozwój swojej działalności.